Nerbe plus GmbH, 1976 yılında Jürgen F. Nerbe tarafından kurulmuştur. Başlangıçta Hamburg banliyösünde bulunan bu bağımsız aile şirketi, bu tesisi hızla aştı ve 1992'de bugün kaldığı Winsen'deki (Luhe) bugünkü evine taşındı.

Kendi enjeksiyon kalıplama makinesi yeteneklerini kullanan şirket, başlangıçta Mikrobiyoloji ve klinik laboratuvarlarda plasticware sarf malzemeleri pazarını hedef aldı. Daha yakın zamanlarda, Nerbe ailesinin yeni nesli, ürün odağını dünya çapında yaşam bilimlerinde hızla büyüyen sıvı ve numune işleme sektörlerine dönüştürdü.

Nerbe plus Gmbh'ye bağlı olan Dr. Fritz Nerbe Entwicklungsgesellschaft şirketi, günlük çalışma uygulamalarından bir fikir kaynağıdır. Bu fikirlerin çoğu, nerbe Plus'ın pazarlaması ve dağıtımı için yenilikçi ürünler olarak sona eriyor. Ancak, bu projeler pazarlanabilir ürünler haline gelene kadar, geliştirme ve üretim Dr. Fritz Nerbe Entwicklungsgesellschaft tarafından yönetilmektedir.

ÜRETİM:

Enerji verimli ve çevre dostu üretim süreçleri ancak en son teknoloji ve makineler kullanılarak elde edilebilir. Tüm nerbe Plus'ın enjeksiyon kalıplama makinelerinin yüzde 90'ı Almanya'da üretilmiştir ve özel temiz odalara yerleştirilmiştir (ISO 14644-1'e göre temiz oda sınıfları).

Nerbe plus ekibi, bu tür üretim prensiplerinin, son derece uzmanlaşmış laboratuvar dünyasında kullanılmak üzere tasarlanan ürünlerin hassasiyetini ve temizliğini garanti etmenin tek yolu olduğuna inanmaktadır. Şirketin Kalite Yönetim Sistemleri DIN EN ISO 13485'e uygundur ve bu nedenle gerekli standartları sağlar ve tüm laboratuvar uygulamaları için tekrarlanabilirliğe katkıda bulunur.

Yaşam bilimleri laboratuvarları için Ürün üreticisi olan nerbe plus, en yalın, en verimli ve en esnek şirket yapılarından birine sahiptir. Ekonomiye dayalı üretim ilkeleri, uzun yıllar boyunca maliyetlerin korunmasına ve çevrenin korunmasına izin veren fiyatlandırma sağlamıştır.

Tabii ki, bu avantajlar müşterilerine aktarılır. Sonuç olarak, çalışanlarımızın Almanya'daki iş güvenliği güvence altına alınmış ve sürekli olarak yeni istihdam olanakları yaratılmıştır.