2012 - Kuruluş

Bioneks® Bioteknoloji henüz çok genç bir firma olmasına rağmen kurucularının üstlendiği misyon ve sahip oldukları vizyon ile kısa sürede doğru hamleler yaparak pazarın hızla büyüyen ve güvenilen markası olmayı başarmıştır.

Bioneks® , ortaklarının geçmiş tecrübelerine dayanarak doğru yapılmış analizler ile pazarın ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli ürünleri rekabetçi fiyatlarla arz etmek amacıyla 2012 yılında kurulmuştur.

2013 - BioCAPTM Marka Tescili

Kuruluş amaçları doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen Bioneks® ilk olarak BioCAPTM markası adı altında kendi Su Numune Şişelerini üretmeye başlamıştır. Kalite ve güvenirliğin korunması amacıyla marka tescili alınmıştır.

2014 - BioPLATETM Marka Tescili

Bioneks® Bioteknoloji’nin geleceğe yönelik projelerinden biri olan BioPLATETM marka tescili alınmıştır. Bu proje Bioneks® Bioteknoloji’nin ilerideki 10 yılı kapsayan ve kalıcılık arz etmesi amacıyla ilmek ilmek işlenen bir projesidir. Henüz yolun başındaki girişimcilerinin önem verdiği "Knowhow" kabiliyeti üzerine araştırmalar yapılarak toplanan veriler ileride hayata geçirilmek üzere düzenli olarak kaydedilmektedir. BioPLATETM projesi yalnızca Bioneks® kurumsal faydası için değil aynı zamanda ülkemize de uzun vadeli kazançlar getirmesi amacıyla kurgulanmış önemli bir girişim olarak gelecekte adından sıkça söz ettirecektir.

2015 - Bioneks® İsim Tescili

Bioneks® Bioteknoloji kuruluşundan itibaren markalaşmayı ve güvenilirliği hedef alarak yola çıkmıştır. Bu amaçla 2015 yılında firma ismi tescillenerek güvenirliğin sürekliliği sağlanmıştır. Öncelikli olarak firma adının hafızalara kazınması ardından kurum bünyesindeki markaların ve distribütörlüklerin bilinirliği gayesiyle pazarlama çalışmalarına hızla devam edilmiştir.